Main Menu
User Menu

21. letecká divize, bombardovací [1948-1949]

21st Air Division, Bombardment

     
Název:
Name:
21. letecká divize, bombardovací
Originální název:
Original Name:
21st Air Division, Bombardment
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1948
Předchůdce:
Predecessor:
21. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1949
Nástupce:
Successor:
21. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1948-22.12.1948 14. letecká armáda
22.12.1948-01.02.1949 9. letecká armáda
01.02.1949-27.06.1949 14. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.04.1948-27.06.1949 Memphis, Memphis Municipal Airport
Velitel:
Commander:
16.04.1948-27.06.1949 Cook, Everett R. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.04.1948-27.06.1949 95. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-letecka-divize-bombardovaci-1948-1949-t139128#453275Verze : 0
MOD