Main Menu
User Menu

21. bombardovací křídlo, velmi těžké [1946-1948]

21st Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
21. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
21st Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1946
Předchůdce:
Predecessor:
I. provozní velitelství
Datum zániku:
Disbanded:
16.04.1948
Nástupce:
Successor:
21. letecká divize, bombardovací
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1946-16.04.1948 14. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
20.12.1946-16.04.1948 Memphis, Memphis Municipal Airport
Velitel:
Commander:
DD.MM.1947-16.04.1948 Cook, Everett R. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.05.1947-16.04.1948 95. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/21-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1946-1948-t139127#453274Verze : 0
MOD