Main Menu
User Menu

20. letecká divize [1969-1983]

20th Air Division

     
Název:
Name:
20. letecká divize
Originální název:
Original Name:
20th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.11.1969
Předchůdce:
Predecessor:
20. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1983
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.11.1969-01.10.1979 ?
01.10.1979-01.03.1983 Velitelství taktického letectva
Dislokace:
Deployed:
19.11.1969-01.03.1983 Fort Lee AFS
Velitel:
Commander:
19.11.1969-20.03.1972 Gamble, Jack K. (Major General)
20.03.1972-26.08.1974 Fogle, James M. (Brigadier General)
26.08.1974-20.08.1975 Murphy, James S. (Major General)
20.08.1975-15.10.1975 McConnell, Thomas G. (Colonel)
15.10.1975-10.07.1978 Humphreys, Francis A. Jr (Brigadier General)
10.07.1978-22.01.1979 Tixier, Edward L. (Brigadier General)
22.01.1979-01.02.1980 Levell, Edward Jr (Colonel)
01.02.1980-19.06.1980 Tixier, Edward L. (Brigadier General)
19.06.1980-01.03.1983 Wagoner, Paul D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-letecka-divize-1969-1983-t139123#453270Verze : 0
MOD