Main Menu
User Menu

20. letecká divize (obranná) [1955-1960]

20th Air Division (Defense)

     
Název:
Name:
20. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
20th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.06.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1960
Nástupce:
Successor:
20. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1955-01.01.1960 ?
Dislokace:
Deployed:
08.10.1955-27.04.1957 Belton, Grandview AFB
27.04.1957-01.01.1960 Belton, Richards-Gebaur AFB
Velitel:
Commander:
08.10.1955-10.03.1958 Rees, Clifford H. (Brigadier General)
10.03.1958-14.09.1958 Austin, Gordon H. (Brigadier General)
14.09.1958-08.07.1959 Coulter, Theron (Brigadier General)
08.07.1959-01.01.1960 Bell, John H. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1956-01.01.1960 328. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
01.03.1956-01.01.1960 53. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-letecka-divize-obranna-1955-1960-t139121#453268Verze : 0
MOD