Main Menu
User Menu

19. bombardovací křídlo [1942-1942]

19th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
19. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
19th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
19. bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
17.11.1942
Nástupce:
Successor:
9. velitelství bombardovacího letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1942-20.11.1945 9. letecká armáda
24.07.1942-28.09.1942 dočasně podřízeno : 3. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
24.07.1942-28.09.1942 Tampa, MacDill Army Airfield
11.11.1942-12.11.1942 Cairo, ? /
12.11.1942-17.11.1942 Ismailia, stanice RAF Ismailia /
Velitel:
Commander:
24.07.1942-11.11.1942 ?, ? ( ? )
12.11.1942-17.11.1942 Timberlake, Patrick W. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/19-bombardovaci-kridlo-1942-1942-t139112#453259Verze : 0
MOD