Main Menu
User Menu

19. bombardovací křídlo [1940-1941]

19th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
19. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
19th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
19. křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1941
Nástupce:
Successor:
19. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.10.1940-25.10.1941 Panamský průplavový department
Dislokace:
Deployed:
19.10.1940-25.10.1941 Albrook, Albrook Field /

Velitel:
Commander:
19.10.1940-30.10.1940 Dargue, Herbert A. (Brigadier General)
30.10.1940-25.10.1941 Netherwood, Douglas B. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.10.1940-20.11.1940 16. stíhací skupina (přepadová)
19.10.1940-12.12.1940 6. bombardovací skupina (střední)
12.11.1940-20.11.1940 9. bombardovací skupina (střední)
12.11.1940-25.10.1941 9. bombardovací skupina (těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/19-bombardovaci-kridlo-1940-1941-t139111#453258Verze : 0
MOD