Main Menu
User Menu

18. strategická letecká divize [1962-1968]

18th Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
18. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
18th Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1962
Předchůdce:
Predecessor:
18. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
02.07.1968
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1962-02.07.1968 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.02.1962-02.07.1968 Spokane, Fairchild AFB
Velitel:
Commander:
15.02.1962-19.07.1963 Ohlke, Harold W. (Brigadier General)
19.07.1963-01.04.1966 Kingsbury, William C. (Major General)
01.04.1966-23.10.1967 Nye, Francis W. (Brigadier General)
23.10.1967-02.07.1968 Holderness, Arthur W. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1962-02.07.1968 92. strategické letecké křídlo
01.02.1963-25.06.1966 462. strategické letecké křídlo
01.07.1963-01.09.1964 91. bombardovací křídlo, těžké
01.07.1965-02.07.1966 320. bombardovací křídlo, těžké
02.07.1966-02.07.1968 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
25.03.1967-02.07.1968 6. strategické křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-strategicka-letecka-divize-1962-1968-t139108#453255Verze : 0
MOD