Main Menu
User Menu

18. náhradní křídlo [1942-1944]

18th Replacement Wing

     
Název:
Name:
18. náhradní křídlo
Originální název:
Original Name:
18th Replacement Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
18. bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
11.04.1944
Nástupce:
Successor:
18. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.06.1942-18.09.1942 2. letecká armáda
18.09.1942-11.04.1944 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
23.06.1942-11.04.1944 Salt Lake City, Salt Lake City Army Air Base
Velitel:
Commander:
23.06.1942-30.01.1944 Harms, Henry W. (Colonel)
30.01.1944-27.03.1944 Wright, Frank W. (Colonel)
27.03.1944-11.04.1944 Harms, Henry W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/18-nahradni-kridlo-1942-1944-t139106#453253Verze : 1
MOD