Main Menu
User Menu

17. bombardovací operačně výcvikové křídlo, velmi těžké [1944-1946]

17th Bombardment Operational Training Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
17. bombardovací operačně výcvikové křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
17th Bombardment Operational Training Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
17. bombardovací operačně výcvikové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1946
Nástupce:
Successor:
17. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.03.1944-31.03.1946 2. letecká armáda
31.03.1946-09.04.1946 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
11.03.1944-15.04.1944 Salina, Smoky Hill Army Airfield
15.04.1944-22.05.1944 Colorado Springs, Peterson Army Air Base
22.05.1944-09.02.1945 Grand Island, Grand Island Army Airfield
09.02.1945-24.12.1945 Sioux City, Sioux City Army Air Base
24.12.1945-09.04.1946 Tarrant Field

Velitel:
Commander:
11.03.1944-11.04.1944 -, - (-)
12.04.1944-07.11.1944 Armstrong, Frank A. Jr (Brigadier General)
07.11.1944-28.08.1945 Travis, Robert F. (Brigadier General)
28.08.1945-05.09.1945 Stevens, Kermit D. (Colonel)
05.09.1945-07.09.1945 Travis, Robert F. (Brigadier General)
07.09.1945-05.11.1945 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
05.11.1945-09.04.1946 Travis, Robert F. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1945-21.03.1946 44. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/17-bombardovaci-operacne-vycvikove-kridlo-velmi-tezke-1944-1946-t139097#453244Verze : 2
MOD