Main Menu
User Menu

17. bombardovací křídlo [1940-1941]

17th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
17. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
17th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1941
Nástupce:
Successor:
17. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.12.1940-16.01.1941 Hlavní velitelství vzdušných sil
16.01.1941-26.03.1941 Jihovýchodní letecký distrikt
26.03.1941-01.09.1941 3. letecká armáda
23.04.1941-01.09.1941 ?
Dislokace:
Deployed:
18.12.1940-01.09.1941 Savannah, Savannah Army Air Base
Velitel:
Commander:
18.12.1940-28.07.1941 Brereton, Lewis H. (Major General)
29.07.1941-06.08.1941 ?, ? ( ? )
07.08.1941-01.09.1941 Duncan, Asa N. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.01.1941-01.09.1941 3. bombardovací skupina (lehká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/17-bombardovaci-kridlo-1940-1941-t139093#453240Verze : 1
MOD