Main Menu
User Menu

14. strategická letecká divize [1962-1972]

14th Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
14. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
14th Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1962
Předchůdce:
Predecessor:
14. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1972
Nástupce:
Successor:
14. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1962-31.03.1972 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.03.1962-31.03.1972 Marysville, Beale AFB
Velitel:
Commander:
01.03.1962-20.02.1963 Lightner, Lawrence S. (Colonel)
20.02.1963-20.09.1965 Byerley, Sam J. (Brigadier General)
20.09.1965-11.12.1966 Desportes, John A. (Brigadier General)
11.12.1966-29.07.1968 Nelson, Douglas T. (Brigadier General)
29.07.1968-26.01.1970 Bacalis, Paul N. (Brigadier General)
26.01.1970-01.07.1971 Elliot, Frank W. Jr (Brigadier General)
01.07.1971-24.09.1971 Gaughn, Robert H. (Brigadier General)
24.09.1971-31.03.1972 Harris, Edgar S. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1962-01.07.1965 320. bombardovací křídlo, těžké
01.02.1963-30.06.1971 456. strategické letecké křídlo
25.06.1966-01.09.1991 9. strategické průzkumné křídlo
02.07.1968-31.03.1970 92. strategické letecké křídlo
31.03.1970-30.06.1971 22. bombardovací křídlo, těžké
31.03.1970-30.06.1971 320. bombardovací křídlo, těžké
30.06.1971-31.03.1972 6. strategické křídlo
31.03.1972-01.08.1972 100. strategické průzkumné křídlo
31.03.1972-01.10.1976 55. strategické průzkumné křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-strategicka-letecka-divize-1962-1972-t139091#453238Verze : 0
MOD