Main Menu
User Menu

14. bombardovací křídlo, těžké [1945-1945]

14th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
14. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
14th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
14. bojové bombardovací křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
14. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1945-26.08.1945 3. letecká divize
27.08.1945-06.09.1945 Velitelství bojových služeb
06.09.1945-07.11.1945 4. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
13.06.1945-26.08.1945 Bury St Edmonds
06.09.1945-07.11.1945 Tacoma, McChord Field
Velitel:
Commander:
16.06.1945-24.07.1945 Burns, Robert W. (Brigadier General)
24.07.1945-05.08.1945 Birdsall, Charles D. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-bombardovaci-kridlo-tezke-1945-1945-t139088#453235Verze : 0
MOD