Main Menu
User Menu

14. bojové bombardovací křídlo, těžké [1944-1945]

14th Combat Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
14. bojové bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
14th Combat Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
14. bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1945
Nástupce:
Successor:
14. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.08.1944-19.12.1944 2. bombardovací divize
19.12.1944-16.06.1945 2. letecká divize
05.06.1945-15.06.1945 dočasně podřízeno : 96. bojové bombardovací křídlo, těžké
16.06.1945-15.07.1945 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
07.08.1944-13.06.1945 Shipdham, US Army Air Force Station 115
13.06.1945-15.07.1945 Bury St Edmunds, US Army Air Force Station 468
Velitel:
Commander:
28.04.1944-20.11.1944 Johnson, Leon W. (Brigadier General)
20.11.1944-31.12.1944 Reed, Allen W. (Colonel)
31.12.1944-08.06.1945 Johnson, Leon W. (Brigadier General)
08.06.1945-16.06.1945 Reed, Allen W. (Colonel)
16.06.1945-15.07.1945 Burns, Robert W. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-bojove-bombardovaci-kridlo-tezke-1944-1945-t139087#453234Verze : 0
MOD