Main Menu
User Menu

14. bombardovací křídlo (těžké) [1943-1944]

14th Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
14. bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
14th Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
14. bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1944
Nástupce:
Successor:
14. bojové bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1943-04.06.1943 8. letecká armáda
01.10.1942-11.05.1943 dočasně podřízeno : 3. letecká armáda
04.06.1943-DD.08.1943 8. velitelství bombardovacího letectva
DD.08.1943-13.09.1943 2. bojové bombardovací křídlo (těžké)
13.09.1943-07.08.1944 2. bombardovací divize
Dislokace:
Deployed:
01.02.1943-DD.05.1943 Tampa, MacDill Army Airfield
01.06.1943-04.06.1943 Camp Lynn
04.06.1943-01.07.1943 Hethel, USAAF Station 114
01.07.1943-13.09.1943 Camp Thomas
13.09.1943-07.08.1944 Shipdham, US Army Air Force Station 115
Velitel:
Commander:
01.02.1943-DD.05.1943 Detweiler, Alan W. (Major)
DD.05.1943-13.09.1943 Ott, Roderick N. (Lieutenant Colonel)
13.09.1943-04.04.1944 Johnson, Leon W. (Brigadier General)
04.04.1944-28.04.1944 Dent, Frederick R. (Colonel)
28.04.1944-07.08.1944 Johnson, Leon W. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1944-t139086#453233Verze : 0
MOD