Main Menu
User Menu

14. bombardovací křídlo [1942-1943]

14th Bombardment Wing

     
Název:
Name:
14. bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
14th Bombardment Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
14. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1943
Nástupce:
Successor:
14. bombardovací křídlo (těžké)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1942-04.06.1943 8. letecká armáda
01.10.1942-01.02.1943 dočasně podřízeno : 3. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1942-01.02.1943 Tampa, MacDill Army Airfield
Velitel:
Commander:
01.10.1942-15.12.1942 ?, ? ( ? )
16.12.1942-01.02.1943 Detweiler, Alan W. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-bombardovaci-kridlo-1942-1943-t139085#453232Verze : 0
MOD