Main Menu
User Menu

12. letecká divize [1973-1990]

12th Air Division

     
Název:
Name:
12. letecká divize
Originální název:
Original Name:
12th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1973
Předchůdce:
Predecessor:
12. strategická raketová divize
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1973-01.07.1989 15. letecká armáda
01.07.1989-31.07.1990 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.03.1973-30.09.1976 Tucson, Davis-Monthan AFB
30.09.1976-15.07.1988 Abilene, Dyess AFB
15.07.1988-31.07.1990 Rapid City, Ellsworth AFB
Velitel:
Commander:
02.02.1973-09.10.1973 Murphy, James S. (Brigadier General)
09.10.1973-01.12.1975 Haupt, Raymond L. (Brigadier General)
01.12.1975-17.07.1978 Adams, Christopher S. Jr (Brigadier General)
17.07.1978-28.05.1981 Sullivan, Dennis B. (Brigadier General)
28.05.1981-01.08.1985 Dyer, Pintard M. III (Brigadier General)
01.08.1985-11.04.1987 Webb, Walter E. III (Brigadier General)
11.04.1987-31.07.1990 Marquette, Robert M. Jr (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1973-30.09.1976 100. strategické průzkumné křídlo
01.03.1973-01.10.1982 22. bombardovací křídlo, těžké
01.03.1973-01.07.1973 381. strategické raketové křídlo
01.07.1973-15.07.1988 96. bombardovací křídlo, těžké
01.10.1982-01.10.1985 22. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
01.10.1982-01.10.1985 55. strategické průzkumné křídlo
01.10.1985-15.07.1988 93. bombardovací křídlo, těžké
15.07.1988-31.07.1990 28. bombardovací křídlo, těžké
15.07.1988-31.07.1990 44. strategické raketové křídlo
10.08.1989-31.07.1990 99. křídlo strategických zbraní

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-letecka-divize-1973-1990-t139075#453222Verze : 1
MOD