Main Menu
User Menu

12. strategická letecká divize [1962-1971]

12th Strategic Aerospace Division

     
Název:
Name:
12. strategická letecká divize
Originální název:
Original Name:
12th Strategic Aerospace Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1962
Předchůdce:
Predecessor:
12. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
12. strategická raketová divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1962-30.06.1971 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.01.1962-30.06.1971 Tucson, Davis-Monthan AFB
Velitel:
Commander:
01.01.1962-02.03.1964 Bacon, William C. (Colonel)
02.03.1964-01.07.1965 Garland, William C. (Brigadier General)
01.07.1965-01.09.1966 Holstrom, Everett W. (Brigadier General)
01.09.1966-09.07.1968 Cole, George P. (Brigadier General)
09.07.1968-30.09.1970 Ledford, Jack C. (Brigadier General)
30.09.1970-30.06.1971 DesPortes, John A. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1962-15.06.1964 303. bombardovací křídlo, střední
01.07.1964-25.06.1966 95. bombardovací křídlo, těžké
01.07.1965-25.03.1967 6. strategické letecké křídlo
25.06.1966-30.06.1971 100. strategické průzkumné křídlo
02.07.1966-31.03.1972 55. strategické průzkumné křídlo
02.07.1966-16.08.1966 55. strategické průzkumné křídlo, střední
02.07.1968-30.06.1971 6. strategické křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-strategicka-letecka-divize-1962-1971-t139073#453220Verze : 1
MOD