Main Menu
User Menu

12. stíhací křídlo [1940-1942]

12th Pursuit Wing

     
Název:
Name:
12. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
12th Pursuit Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.03.1942
Nástupce:
Successor:
12. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.11.1940-06.03.1942 6. velitelství přepadového stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
10.11.1940-06.03.1942 Albrook, Albrook Field
Velitel:
Commander:
20.11.1940-06.03.1942 Gilkeson, Adlai H. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.11.1940-06.03.1942 16. stíhací skupina (přepadová)
01.01.1941-06.03.1942 32. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-stihaci-kridlo-1940-1942-t139068#453215Verze : 0
MOD