Main Menu
User Menu

10. letecká divize (obranná) [1952-1960]

10th Air Division (Defense) 

     
Název:
Name:
10. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
10th Air Division (Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
10. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1960
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1952-25.08.1960 Velitelství letectva na Aljašce
Dislokace:
Deployed:
01.11.1952-25.08.1960 Anchorage, Elmendorf AFB

Velitel:
Commander:
01.11.1952-DD.07.1954 Springer, Allen R. (Colonel)
DD.07.1954-DD.08.1954 Spain, DeWitt S. (Colonel)
DD.08.1954-DD.07.1955 Muehleisen, Dolf E. (Brigadier General)
DD.07.1955-DD.08.1955 Graham, Donald W. (Colonel)
DD.08.1955-01.06.1957 Gunn, James R. Jr (Colonel)
01.06.1957-22.10.1957 Coira, Louis E. (Colonel)
22.10.1957-14.07.1959 Shields, John T. (Colonel)
14.07.1959-31.07.1960 Gibbs, Jack A. (Colonel)
01.08.1960-15.08.1960 ?, ? ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1952-13.04.1953 531. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
01.11.1952-13.04.1953 57. přepadová stíhací skupina
15.07.1958-01.02.1959 5040. letištní letka
01.11.1959-01.08.1960 5040. letištní letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/10-letecka-divize-obranna-1952-1960-t139064#453211Verze : 1
MOD