Main Menu
User Menu

9. letecká divize (obranná) [1954-1958]

9th Air Division (Defense) 

     
Název:
Name:
9. letecká divize (obranná)
Originální název:
Original Name:
9th Air Division (Defense) 
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.06.1954
Předchůdce:
Predecessor:
9. letecká divize (taktická)
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1958
Nástupce:
Successor:
9. divize protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.10.1954-15.08.1958 ?
Dislokace:
Deployed:
08.10.1954-15.08.1958 Spokane, Geiger Field
Velitel:
Commander:
08.10.1954-10.01.1955 Thyng, Harrison R. (Colonel)
10.01.1955-08.08.1957 Agee, Sam W. (Brigadier General)
08.08.1957-01.09.1957 Gray, Leon W. (Colonel)
01.09.1957-15.08.1958 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1955-15.08.1958 84. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/9-letecka-divize-obranna-1954-1958-t139059#453206Verze : 0
MOD