Main Menu
User Menu

554. křídlo operačního zabezpečení [1980-1991]

554th Operations Support Wing

     
Název:
Name:
554. křídlo operačního zabezpečení
Originální název:
Original Name:
554th Operations Support Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.02.1980
Předchůdce:
Predecessor:
3. skupina doplňovacího střediska bojových osádek (bombardovacích nebo stíhacích, speciální)
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
554. křídlo elektronických systémů
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1980-01.11.1991 ?
Dislokace:
Deployed:
01.03.1980-01.11.1991 Las Vegas, Nellis AFB
Velitel:
Commander:
01.03.1980-07.04.1980 Kiplinger, Keith E. (Colonel)
07.04.1980-22.10.1982 Dunwoody, Richard H. (Brigadier General)
22.10.1982-25.05.1984 Reed, Robert R. (Colonel)
25.05.1984-21.05.1985 Stapleton, Joseph K. (Colonel)
21.05.1985-26.09.1986 Becker, Henry R. (Colonel)
26.09.1986-23.09.1988 Hobgood, Henry M. (Colonel)
23.09.1988-23.03.1990 Worthington, William L. Jr (Colonel)
23.03.1990-01.11.1991 Blair, James D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/554-kridlo-operacniho-zabezpeceni-1980-1991-t138936#453083Verze : 0
MOD