Main Menu
User Menu

51. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1948]

51st Troop Carrier Wing

     
Název:
Name:
51. křídlo pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
51st Troop Carrier Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
51. transportní křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
05.01.1948
Nástupce:
Successor:
551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1942-18.08.1942 Velitelství vzdušné přepravy
18.08.1942-20.10.1942 8. letecká armáda
20.10.1942-05.01.1943 12. letecká armáda
05.01.1943-15.08.1945 ?
21.03.1943-19.02.1944 ?
16.07.1944-25.08.1944 dočasně podřízeno : 9. velitelství pro přepravu jednotek
15.08.1945-31.08.1945 ?
31.08.1945-05.01.1948 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
04.07.1942-19.07.1942 Fayetteville, Pope Field
04.09.1942-14.11.1942 Greenham, RAF Greenham Common
14.11.1942-23.11.1942 Tafraoui, Tafaraoui /
23.11.1942-28.03.1943 Algiers
28.03.1943-13.05.1943 La Senia
13.05.1943-24.06.1943 Mascara
24.06.1943-29.08.1943 Manzel Hayet, Goubrine Airfield /
29.08.1943-29.09.1943 Gela, Gela Airfield /
29.09.1943-29.06.1944 Catania, Catania Airport /
29.06.1944-08.01.1945 Lido di Roma
08.01.1945-30.08.1945 Siena
30.08.1945-05.01.1948 Wiesbaden, Army Air Force Station Y-80 /

Velitel:
Commander:
04.07.1942-20.10.1942 Maughan, Russell L. (Colonel)
20.10.1942-22.01.1943 Williams, Paul L. (Colonel)
22.01.1943-25.02.1943 Bagby, Ralph B. (Colonel)
25.02.1943-25.03.1943 Dunn, Ray A. (Colonel)
25.03.1943-18.05.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
18.05.1943-10.08.1943 Dunn, Ray A. (Colonel)
10.08.1943-09.09.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
09.09.1943-18.09.1943 Dunn, Ray A. (Brigadier General)
18.09.1943-28.09.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
28.09.1943-20.03.1944 Beverley, George H. (Brigadier General)
20.03.1944-03.06.1945 Manning, Timothy J. (Colonel)
03.06.1945-04.09.1945 Jones, Paul A. (Lieutenant Colonel)
04.09.1945-13.08.1947 Beau, Lucas V. (Brigadier General)
13.08.1947-05.01.1948 Powell, James F. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1942-06.08.1942 61. skupina pro přepravu jednotek
01.06.1942-04.06.1945 62. skupina pro přepravu jednotek
01.09.1942-04.09.1942 64. skupina pro přepravu jednotek
25.10.1942-15.06.1943 64. skupina pro přepravu jednotek
11.07.1943-25.05.1945 64. skupina pro přepravu jednotek
20.02.1944-26.05.1945 60. skupina pro přepravu jednotek
01.10.1945-30.09.1946 442. skupina pro přepravu jednotek
30.09.1946-01.07.1948 60. skupina pro přepravu jednotek
30.09.1946-20.12.1947 61. skupina pro přepravu jednotek
25.07.1947-25.09.1947 501. taktická řidicí skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
v Evropě se take objevuje pod nazvem European Air Transport Service [Provisional]
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/51-kridlo-pro-prepravu-jednotek-1942-1948-t138923#453070Verze : 0
MOD