Main Menu
User Menu

1550. křídlo pro výcvik leteckých osádek a zkoušky [1971-1984]

1550th Aircrew Training and Test Wing

     
Název:
Name:
1550. křídlo pro výcvik leteckých osádek a zkoušky
Originální název:
Original Name:
1550th Aircrew Training and Test Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1971
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1984
Nástupce:
Successor:
1550. výcvikové křídlo bojových osádek
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1971-01.10.1983 ?
01.10.1983-15.05.1984 23. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.04.1971-15.03.1976 Ogden, Hill AFB
15.03.1976-15.05.1984 Albuquerque, Kirtland AFB

Velitel:
Commander:
01.04.1971-12.08.1972 Frazee, Malcolm C. (Colonel)
12.08.1972-08.03.1973 Wigley, Erskine (Colonel)
08.03.1973-12.02.1975 Moore, William E. (Colonel)
12.02.1975-01.06.1978 Oderman, Dale L. (Colonel)
01.06.1978-01.03.1979 Cagle, Ned L. (Colonel)
01.03.1979-18.05.1981 Purvine, Bruce M. (Colonel)
18.05.1981-18.01.1983 Skinner, Charles R. (Colonel)
18.01.1983-15.05.1984 Hargrove, Floyd E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/1550-kridlo-pro-vycvik-leteckych-osadek-a-zkousky-1971-1984-t138918#453065Verze : 0
MOD