Main Menu
User Menu

501. taktická řidicí skupina [1945-1947]

501st Tactical Control Group

     
Název:
Name:
501. taktická řidicí skupina
Originální název:
Original Name:
501st Tactical Control Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1945
Předchůdce:
Predecessor:
555. spojovací prapor výstrahy před letadly
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1947
Nástupce:
Successor:
501. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1945-25.07.1947 12. velitelství taktického letectva
25.07.1947-25.09.1947 51. křídlo pro přepravu jednotek
Dislokace:
Deployed:
19.07.1945-03.02.1946 Fürstenfeldbruck, Army Air Force Station Fürstenfeldbruck /
03.02.1946-05.07.1947 Bad Kissengen
05.07.1947-25.09.1947 Wiesbaden, Army Air Force Station Y-80 /

Velitel:
Commander:
27.11.1945-02.01.1946 Eisenbise, Richard L. (Captain)
02.01.1946-24.03.1946 Swartwood, Harold G. (Captain)
24.03.1946-10.03.1947 Gibney, John T. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/501-takticka-ridici-skupina-1945-1947-t138909#453056Verze : 1
MOD