Main Menu
User Menu

555. spojovací prapor výstrahy před letadly [1943-1945]

555th Signal Aircraft Warning Battalion

     
Název:
Name:
555. spojovací prapor výstrahy před letadly
Originální název:
Original Name:
555th Signal Aircraft Warning Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
555. spojovací prapor výstrahy před letadly (samostatný)
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1945
Nástupce:
Successor:
501. taktická řidicí skupina
Nadřízený úřad:
Higher Command:
11.03.1943-DD.12.1943 ?
DD.12.1943-13.09.1944 70. stíhací křídlo
13.09.1944-22.02.1945 IX. velitelství taktického letectva
22.02.1945-19.07.1945 70. stíhací křídlo
19.07.1945-06.08.1945 29. velitelství taktického letectva
06.08.1945-15.11.1945 70. stíhací křídlo
15.11.1945-31.12.1945 12. velitelství taktického letectva
Dislokace:
Deployed:
11.03.1943-20.11.1943 Tampa, Drew Army Airfield
20.11.1943-28.12.1943 Taunton, Camp Myles Standish
07.01.1944-02.02.1944 Popham, ?
02.02.1944-18.04.1944 Boxted, US Army Air Force Station 150
18.04.1944-19.05.1944 Ibsley, US Army Air Force Station 347
19.05.1944-06.06.1944 Plymouth, ?
07.06.1944-02.07.1944 Vierville-sur-Mer, ?
02.07.1944-05.08.1944 Cricqueville-en-Bessin, Advanced Landing Ground A-2 Cricqueville /
05.08.1944-14.08.1944 Villedieu, ?
14.08.1944-23.08.1944 Le Teilleuie, ?
23.08.1944-31.08.1944 Aillieres, ?
31.08.1944-04.09.1944 Les Loges-an-Josas, ?
04.09.1944-16.09.1944 Paris, ?
16.09.1944-26.09.1944 Ham-sur-Huere, ?
26.09.1944-18.12.1944 Verviers, ?
18.12.1944-07.01.1945 Gosselies, ?
07.01.1945-23.03.1945 Verviers, ?
23.03.1945-11.04.1945 Bruhl, ?
11.04.1945-12.04.1945 Bad Wildungen, ?
12.04.1945-26.04.1945 Gottingen, ?
26.04.1945-25.06.1945 Nohra, ?
25.06.1945-19.07.1945 Fritzlar, Army Air Force Station Fritzlar /
19.07.1945-31.12.1945 Fürstenfeldbruck, Army Air Force Station Fürstenfeldbruck /
Přednosta / náčelník:
Commander:
11.03.1943-21.01.1944 Gibbons, Harry (Lieutenant Colonel)
21.01.1944-13.07.1944 Richards, Roy T. (Lieutenant Colonel)
13.07.1944-05.01.1945 Gilardi, Albert J. (Lieutenant Colonel)
05.01.1945-01.06.1945 Cowart, William S. Jr (Lieutenant Colonel)
01.06.1945-DD.10.1945 Godfrey, J. W. (Major)
DD.10.1945-27.11.1945 Patterson, John B. (First Lieutenant)
27.11.1945-31.12.1945 Eisenbise, Richard L. (Captain)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/555-spojovaci-prapor-vystrahy-pred-letadly-1943-1945-t138908#453055Verze : 4
MOD