Main Menu
User Menu

509. bombardovací křídlo, střední [1969-1990]

509th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
509. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
509th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1969
Předchůdce:
Predecessor:
509. bombardovací křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1990
Nástupce:
Successor:
509. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1969-30.06.1971 817. letecká divize
30.06.1971-29.03.1989 45. letecká divize
29.03.1989-30.09.1990 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.12.1969-30.09.1990 Pease AFB
Velitel:
Commander:
18.11.1969-11.12.1969 Thorstenson, William R. (Colonel)
11.12.1969-22.02.1972 Moore, Winston E. (Colonel)
22.02.1972-14.06.1972 Parker, John M. (Colonel)
14.06.1972-26.03.1973 Hichew, Alan L. (Colonel)
26.03.1973-21.08.1973 Glass, Isaac M. (Colonel)
21.08.1973-26.02.1974 Maul, Paul W. (Colonel)
26.02.1974-01.04.1975 Burpee, Richard A. (Colonel)
01.04.1975-03.05.1976 Roth, Fredric E. (Colonel)
03.05.1976-11.01.1978 Hecker, Guy L. Jr (Colonel)
11.01.1978-04.05.1979 Greer, James M. (Colonel)
04.05.1979-22.06.1981 Swart, Samuel H. Jr (Colonel)
22.06.1981-21.12.1981 Dramesi, John A. (Colonel)
21.12.1981-10.05.1983 Hammond, Trevor A. (Colonel)
10.05.1983-13.06.1984 Walsh, Denis L. (Colonel)
13.06.1984-14.05.1985 Fiedler, Frederick A. (Colonel)
14.05.1985-27.02.1987 McCracken, Robert J. (Colonel)
27.02.1987-25.02.1988 Wolf, Thad A. (Colonel)
25.02.1988-28.02.1990 Godsey, Orin L. (Colonel)
28.02.1990-30.09.1990 Brooks, William C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/509-bombardovaci-kridlo-stredni-1969-1990-t138890#453037Verze : 0
MOD