Main Menu
User Menu

509. bombardovací křídlo, těžké [1966-1969]

509th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
509. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
509th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.04.1966
Předchůdce:
Predecessor:
509. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1969
Nástupce:
Successor:
509. bombardovací křídlo, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.04.1966-01.12.1969 817. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
02.04.1966-01.12.1969 Pease AFB
Velitel:
Commander:
02.03.1966-23.01.1967 Frankosky, James O. (Colonel)
23.01.1967-28.03.1968 McBrayer, Madison M. (Colonel)
28.03.1968-01.10.1968 Adams, Joseph V. Jr (Colonel)
01.10.1968-19.03.1969 Blauw, Robert E. (Colonel)
19.03.1969-20.09.1969 Thorstenson, William R. (Colonel)
20.09.1969-18.11.1969 Blauw, Robert E. (Colonel)
18.11.1969-01.12.1969 Thorstenson, William R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/509-bombardovaci-kridlo-tezke-1966-1969-t138889#453036Verze : 0
MOD