Main Menu
User Menu

509. bombardovací křídlo, střední [1948-1966]

509th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
509. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
509th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
509. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
02.04.1966
Nástupce:
Successor:
509. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1948-10.02.1951 8. letecká armáda
01.02.1951-10.02.1951 dočasně podřízeno: 3. letecká divize
10.02.1951-16.06.1952 47. letecká divize
16.06.1952-01.07.1958 47. letecká divize
10.02.1951-04.05.1951 dočasně podřízeno: 3. letecká divize
04.06.1952-02.09.1952 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
10.07.1954-08.10.1954 dočasně podřízeno: 3. letecká divize
26.01.1956-30.04.1956 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
01.07.1958-02.04.1966 817. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1948-01.07.1958 Roswell, Walker Air Force Base
01.07.1958-02.04.1966 Pease AFB
Velitel:
Commander:
01.08.1948-15.09.1948 Ryan, John D. (Colonel)
15.09.1948-03.01.1950 Irvine, Clarence S. (Brigadier General)
03.01.1950-15.01.1950 DeMarco, James A. (Colonel)
15.01.1950-10.01.1951 Harris, Hunter Jr (Brigadier General)
10.01.1951-01.02.1951 Jeffrey, Thomas S. Jr (Colonel)
01.02.1951-19.07.1951 Ryan, John D. (Colonel)
19.07.1951-21.07.1951 Burns, Berton H. (Colonel)
21.07.1951-15.01.1952 Blanchard, William H. (Colonel)
15.01.1952-07.04.1952 Burns, Berton H. (Colonel)
07.04.1952-11.02.1953 Blanchard, William H. (Brigadier General)
11.02.1953-22.04.1953 Wood, Wilson R. (Colonel)
22.04.1953-12.05.1953 Jackson, Howard E. (Colonel)
12.05.1953-15.05.1953 Humfeld, Harold E. (Colonel)
15.05.1953-30.07.1953 Wood, Wilson R. (Colonel)
30.07.1953-23.11.1953 Humfeld, Harold E. (Colonel)
23.11.1953-16.05.1955 Wood, Wilson R. (Colonel)
16.05.1955-08.01.1957 Macomber, Clifford F. (Colonel)
08.01.1957-29.01.1957 Wemple, Neil W. (Colonel)
29.01.1957-11.02.1959 Macomber, Clifford F. (Colonel)
11.02.1959-01.06.1960 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
01.06.1960-10.03.1962 McPherson, Donald G. (Colonel)
10.03.1962-21.10.1963 Edwards, Edward D. (Colonel)
21.10.1963-27.01.1966 Frankosky, James O. (Colonel)
27.01.1966-02.03.1966 Adams, Joseph V. Jr (Colonel)
02.03.1966-02.04.1966 Frankosky, James O. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.07.1948-16.06.1952 509. bombardovací skupina, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/509-bombardovaci-kridlo-stredni-1948-1966-t138888#453035Verze : 1
MOD