Main Menu
User Menu

3800. letištní křídlo [1954-1979]

3800th Air Base Wing

     
Název:
Name:
3800. letištní křídlo
Originální název:
Original Name:
3800th Air Base Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1954
Předchůdce:
Predecessor:
3800. křídlo Letecké univerzity
Datum zániku:
Disbanded:
02.01.1979
Nástupce:
Successor:
3800. letištní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1954-02.01.1979 ?
Dislokace:
Deployed:
01.09.1954-02.01.1979 Montgomery, Maxwell Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.09.1954-01.11.1955 Pratt, James G. (Colonel)
01.11.1955-05.05.1958 Savage, Mills S. (Colonel)
05.05.1958-01.06.1961 Harris, Clyde C. Jr (Colonel)
01.06.1961-01.08.1963 Wrigglesworth, William J. (Colonel)
01.08.1963-12.01.1967 Wood, Wilson R. (Colonel)
12.01.1967-02.04.1968 Walters, Rudolph B. (Colonel)
02.04.1968-21.01.1970 Jones, Paul A. (Colonel)
21.01.1970-16.08.1970 Ritter, Lattie A. Jr (Colonel)
16.08.1970-12.11.1972 Weber, Charles G. (Colonel)
12.11.1972-15.06.1974 Chapman, Andrew J. (Colonel)
15.06.1974-18.08.1975 Hiley, James H. (Colonel)
18.08.1975-01.09.1978 Stockman, David T. (Colonel)
01.09.1978-02.01.1979 Hartwig, Robert D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3800-letistni-kridlo-1954-1979-t138875#453022Verze : 0
MOD