Main Menu
User Menu

459. vojenské transportní křídlo [1966-1971]

459th Military Airlift Wing

     
Název:
Name:
459. vojenské transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
459th Military Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1966
Předchůdce:
Predecessor:
459. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
29.06.1971
Nástupce:
Successor:
459. taktické transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.06.1966-31.12.1969 Záložní oblast 1. letecké armády
31.12.1969-29.06.1971 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1966-01.01.1970 Briggs, Charles D. Jr (Brigadier General)
01.01.1970-01.06.1970 Amsler, George A. (Colonel)
01.06.1970-29.06.1971 Crandall, William J. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1966-01.01.1967 911. skupina pro přepravu jednotek, střední
01.01.1967-21.04.1971 911. vojenská transportní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/459-vojenske-transportni-kridlo-1966-1971-t138847#452994Verze : 0
MOD