Main Menu
User Menu

452. bombardovací křídlo, lehké [1949-1952]

452nd Bombardment Wing, Light

     
Název:
Name:
452. bombardovací křídlo, lehké
Originální název:
Original Name:
452nd Bombardment Wing, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1952
Nástupce:
Successor:
452. taktické průzkumné křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1949-10.08.1950 4. letecká armáda
10.08.1950-15.11.1950 Velitelství taktického letectva
15.11.1950-10.05.1952 5. letecká armáda
15.11.1950-30.11.1950 dočasně podřízeno : 8. stíhací bombardovací křídlo
01.12.1950-25.05.1951 dočasně podřízeno : 314. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
27.06.1949-10.08.1950 Long Beach, Long Beach Municipal Airport
10.08.1950-DD.10.1950 Victorville, George AFB
26.10.1950-10.12.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /
10.12.1950-23.05.1951 Yonago, Miho Air Base /
23.05.1951-10.05.1952 Busan, Pusan East Air Base (K-9)

Velitel:
Commander:
27.06.1949-12.05.1951 Sweetser, Luther W. Jr (Brigadier General)
12.05.1951-DD.08.1951 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
DD.08.1951-10.02.1952 Clizbe, Reginald J. (Colonel)
10.02.1952-10.05.1952 Fletcher, Albert W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1949-10.05.1952 452. bombardovací skupina (lehká)
27.06.1949-DD.06.1949 452. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/452-bombardovaci-kridlo-lehke-1949-1952-t138836#452983Verze : 1
MOD