Main Menu
User Menu

442. taktické transportní křídlo [1971-1982]

442nd Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
442. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
442nd Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1971
Předchůdce:
Predecessor:
442. vojenské transportní křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1982
Nástupce:
Successor:
442. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.06.1971-08.10.1976 ?
08.10.1976-01.10.1982 4. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
29.06.1971-01.10.1982 Belton, Richards-Gebaur AFB
Velitel:
Commander:
29.06.1971-DD.06.1971 Lain, Ralph M. (Brigadier General)
DD.06.1971-20.07.1971 Cooper, George L. (Colonel)
20.07.1971-16.10.1978 Moser, Alvin J. (Brigadier General)
16.10.1978-01.10.1982 Basnett, William W. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.05.1972-25.07.1972 507. taktická stíhací skupina
01.07.1972-01.01.1978 926. taktická transportní skupina
01.04.1978-01.10.1981 934. taktická transportní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/442-takticke-transportni-kridlo-1971-1982-t138817#452964Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/442nd-Tactical-Airlift-Wing-t138817#452964Version : 0
MOD