Main Menu
User Menu

442. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1961-1965]

442nd Troop Carrier Wing, Heavy 

     
Název:
Name:
442. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Originální název:
Original Name:
442nd Troop Carrier Wing, Heavy 
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.05.1961
Předchůdce:
Predecessor:
442. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1965
Nástupce:
Successor:
442. letecké transportní křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.05.1961-01.10.1961 Záložní oblast 5. letecké armády
01.10.1961-01.02.1962 9. letecká armáda
01.02.1962-27.08.1962 12. letecká armáda
27.08.1962-01.12.1965 Záložní oblast 5. letecké armády
Dislokace:
Deployed:
08.05.1961-01.12.1965 Belton, Richards-Gebaur AFB
Velitel:
Commander:
08.05.1961-08.08.1961 Daily, Charles D. (Colonel)
08.08.1961-28.08.1962 McPartlin, James H. (Colonel)
28.08.1962-12.09.1962 Struewing, Edward J. Jr (Major)
12.09.1962-03.06.1965 McPartlin, James H. (Brigadier General)
03.06.1965-08.07.1965 Cooper, George L. (Colonel)
08.07.1965-01.12.1965 Mangina, Ben J. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1963-08.01.1965 916. skupina pro přepravu jednotek, težká
01.07.1963-05.02.1965 917. skupina pro přepravu jednotek, težká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/442-kridlo-pro-prepravu-jednotek-tezke-1961-1965-t138814#452961Verze : 0
MOD