Main Menu
User Menu

440. taktické transportní křídlo [1967-1992]

440th Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
440. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
440th Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1967
Předchůdce:
Predecessor:
440. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1992
Nástupce:
Successor:
440. transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1967-31.12.1969 Záložní oblast 5. letecké armády
31.12.1969-08.10.1976 ?
08.10.1976-01.02.1992 4. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1967-13.08.1972 Lingle, Joseph J. (Brigadier General)
13.08.1972-07.01.1973 Steinke, Earl W. (Colonel)
07.01.1973-16.04.1979 Corcilius, Charles E. (Brigadier General)
16.04.1979-20.08.1986 Balch, Donald H. (Brigadier General)
20.08.1986-31.01.1988 Sherrard, James E. III (Colonel)
31.01.1988-25.03.1991 Whitnell, Terry G. (Colonel)
25.03.1991-01.02.1992 Lee, Michael R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1967-01.04.1978 934. taktická transportní skupina
01.09.1969-21.04.1971 914. taktická transportní skupina
01.07.1981-01.02.1992 927. taktická transportní skupina
01.02.1992-01.06.1992 927. transportní skupina
01.06.1992-01.08.1992 927. skupina pro doplňování paliva za letu

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/440-takticke-transportni-kridlo-1967-1992-t138810#452957Verze : 0
MOD