Main Menu
User Menu

437. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1952]

437th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
437. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
437th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1952
Nástupce:
Successor:
437. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.06.1949-14.08.1950 10. letecká armáda
14.08.1950-08.11.1950 Velitelství taktického letectva
08.11.1950-01.12.1950 5. letecká armáda
08.11.1950-01.12.1950 ?
01.12.1950-25.01.1951 314. letecká divize
01.12.1950-24.01.1951 ?
25.01.1951-10.06.1952 315. letecká divize (bojová přepravní)
Dislokace:
Deployed:
27.06.1949-14.08.1950 Chicago, O´Hare International Airport
14.08.1950-16.10.1950 Sumter, Shaw AFB
08.11.1950-10.06.1952 Brady Field
Velitel:
Commander:
27.06.1949-26.01.1951 Henebry, John P. (Brigadier General)
26.01.1951-26.02.1951 Lacey, John W. (Colonel)
26.02.1951-DD.05.1952 Roche, John R. (Colonel)
DD.05.1952-10.06.1952 Northamer, Kenneth W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/437-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1952-t138798#452945Verze : 1
MOD