Main Menu
User Menu

435. taktické transportní křídlo [1975-1992]

435th Tactical Airlift Wing

     
Název:
Name:
435. taktické transportní křídlo
Originální název:
Original Name:
435th Tactical Airlift Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1975
Předchůdce:
Predecessor:
435. vojenské tranportní zabezpečovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1992
Nástupce:
Successor:
435. transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1975-23.06.1978 21. letecká armáda
23.06.1978-01.04.1992 322. transportní divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1975-01.04.1992 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
Velitel:
Commander:
01.07.1975-23.06.1978 Crichton, Theodore P. (Brigadier General)
23.06.1978-30.06.1980 Springer, Robert D. (Colonel)
30.06.1980-07.05.1982 Sims, John D. (Colonel)
07.05.1982-14.10.1983 Kelly, Frank J. Jr (Colonel)
14.10.1983-19.04.1985 Peirolo, Ernest C. (Colonel)
19.04.1985-06.09.1985 Peoples, Ronnie C. (Colonel)
06.09.1985-04.05.1988 Fister, Bruce L. (Colonel)
04.05.1988-26.05.1989 Williams, David O. (Colonel)
26.05.1989-07.05.1990 Handy, John W. (Colonel)
07.05.1990-23.07.1991 Mikolajcik, Thomas R. (Colonel)
23.07.1991-01.04.1992 Streater, Donald A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1990-30.04.1991 1945. spojovací skupina
30.04.1991-01.04.1992 435. spojovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/435-takticke-transportni-kridlo-1975-1992-t138789#452936Verze : 1
MOD