Main Menu
User Menu

435. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1952-1961]

435th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
435. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
435th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1952
Předchůdce:
Predecessor:
435. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
18.09.1961
Nástupce:
Successor:
435. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1952-15.07.1960 14. letecká armáda
15.07.1960-18.09.1961 Záložní oblast 3. letecké armády
Dislokace:
Deployed:
01.12.1952-25.07.1960 Miami, Miami International Airport
25.07.1960-18.09.1961 Homestead, Homestead AFB
Velitel:
Commander:
24.10.1952-01.12.1952 Frazier, William J. Jr (Major)
01.12.1952-DD.03.1953 ?, ? ( ? )
DD.04.1953-DD.MM.1953 Niederhofer, William (Lieutenant Colonel)
DD.MM.1953-01.12.1953 Pountnay, John R. (Lieutenant Colonel)
01.12.1953-DD.08.1955 Wilson, William C. (Lieutenant Colonel)
DD.08.1955-DD.12.1957 Pountnay, John R. (Colonel)
DD.12.1957-DD.02.1959 Hutton, Robert C. (Lieutenant Colonel)
DD.02.1959-18.09.1961 Harsh, Forrest R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/435-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1952-1961-t138785#452932Verze : 0
MOD