Main Menu
User Menu

434. taktické stíhací křídlo [1973-1987]

434th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
434. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
434th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1973
Předchůdce:
Predecessor:
434. křídlo pro speciální operace
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1987
Nástupce:
Successor:
434. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1973-08.10.1976 ?
08.10.1976-01.07.1987 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.10.1973-13.11.1973 Novaresi, Sidney S. (Brigadier General)
13.11.1973-01.03.1974 Thomas, Joseph A. (Colonel)
01.03.1974-16.06.1974 Jones, Charles E. III (Colonel)
16.06.1974-28.09.1975 Novaresi, Sidney S. (Brigadier General)
28.09.1975-08.08.1977 Jones, Charles E. III (Colonel)
08.08.1977-11.04.1981 Henderson, Billy R. (Colonel)
11.04.1981-01.10.1984 Kliemann, Richard H. (Colonel)
01.10.1984-09.02.1987 Foster, Duane L. (Colonel)
09.02.1987-30.04.1987 Greider, Gordon C. (Colonel)
30.04.1987-01.07.1987 Lyle, Clayton B. III (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1973-01.04.1981 910. taktická stíhací skupina
01.10.1973-01.07.1987 917. taktická stíhací skupina
01.10.1973-01.07.1975 931. taktická stíhací skupina
01.01.1978-01.02.1984 926. taktická stíhací skupina
01.01.1978-01.04.1978 926. taktická transportní skupina
01.10.1982-01.02.1984 442. taktická stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/434-takticke-stihaci-kridlo-1973-1987-t138779#452926Verze : 1
MOD