Main Menu
User Menu

434. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1953-1967]

434th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
434. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
434th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
434. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1967
Nástupce:
Successor:
434. taktické transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1953-15.04.1953 ?
15.04.1953-01.09.1960 10. letecká armáda
01.09.1960-28.10.1962 Záložní oblast 5. letecké armády
28.10.1962-28.11.1962 12. letecká armáda
28.11.1962-01.07.1967 Záložní oblast 5. letecké armády
Dislokace:
Deployed:
01.02.1953-12.11.1954 Columbus, Atterbury Air Force Base
13.11.1954-01.07.1967 Columbus, Bakalar Air Force Base

Velitel:
Commander:
12.01.1953-01.02.1953 Crawford, Troy W. (Colonel)
01.02.1953-22.04.1953 Riley, George C. (Colonel)
22.04.1953-13.10.1962 Bradshaw, John O. (Brigadier General)
13.10.1962-01.07.1967 Hoff, John W. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1953-14.04.1959 434. skupina pro přepravu jednotek, střední
11.02.1963-01.07.1967 931. skupina pro přepravu jednotek, střední
11.02.1963-01.10.1966 932. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/434-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1953-1967-t138776#452923Verze : 0
MOD