Main Menu
User Menu

434. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1953]

434th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
434. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
434th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1953
Nástupce:
Successor:
434. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1949-02.05.1951 10. letecká armáda
02.05.1951-01.06.1951 Velitelství taktického letectva
01.06.1951-01.02.1953 18. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1949-23.01.1952 Columbus, Atterbury Air Force Base
23.01.1952-01.02.1953 Columbus, Lawson AFB

Velitel:
Commander:
01.07.1949-05.01.1952 Murrow, Lacey V. (Brigadier General)
05.01.1952-23.01.1952 Crawford, Troy W. (Colonel)
23.01.1952-05.02.1952 Linn, Wallace L. (Colonel)
05.02.1952-20.02.1952 Murrow, Lacey V. (Brigadier General)
20.02.1952-18.04.1952 Crawford, Troy W. (Colonel)
18.04.1952-12.01.1953 Murrow, Lacey V. (Brigadier General)
12.01.1953-01.02.1953 Crawford, Troy W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1949-01.02.1953 434. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/434-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1953-t138775#452922Verze : 1
MOD