Main Menu
User Menu

433. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1952]

433rd Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
433rd Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.07.1952
Nástupce:
Successor:
433. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1949-01.08.1950 9. letecká armáda
01.08.1950-16.10.1950 1. letecká armáda
16.10.1950-01.06.1951 Velitelství taktického letectva
01.06.1951-08.08.1951 18. letecká armáda
05.08.1951-07.08.1951 dočasně podřízeno : 12. letecká armáda
08.08.1951-14.07.1952 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
27.06.1949-16.10.1950 Cleveland Muni Aprt
16.10.1950-DD.03.1951 Greenville, Greenville Air Force Base
DD.03.1951-20.07.1951 Greenville, Donaldson Air Force Base
05.08.1951-14.07.1952 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
Velitel:
Commander:
27.06.1949-DD.10.1950 Nagle, Robert A. (Brigadier General)
DD.10.1950-15.01.1951 Hopp, Harry W. (Colonel)
15.01.1951-20.07.1951 Merrick, Louis M. (Colonel)
20.07.1951-14.01.1952 Hopp, Harry W. (Colonel)
14.01.1952-14.07.1952 French, Donald J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1949-14.07.1952 433. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/433-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1952-t138768#452915Verze : 3
MOD