Main Menu
User Menu

419. taktické stíhací křídlo [1982-1992]

419th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
419. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
419th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.02.1982
Předchůdce:
Predecessor:
419. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1992
Nástupce:
Successor:
419. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1982-DD.MM.RRRR 10. letecká armáda (záložní)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.10.1982-24.07.1983 Gardner, Jonathan (Colonel)
24.07.1983-06.07.1987 Closner, John J. III (Brigadier General)
06.07.1987-01.02.1992 Winebarger, Forrest S. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1982-01.02.1992 507. taktická stíhací skupina
01.07.1987-01.02.1992 944. taktická stíhací skupina
01.02.1992-01.10.1994 944. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/419-takticke-stihaci-kridlo-1982-1992-t138766#452913Verze : 0
MOD