Main Menu
User Menu

403. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1953]

403rd Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
403. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
403rd Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1953
Nástupce:
Successor:
403. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1949-02.04.1951 4. letecká armáda
02.04.1951-01.06.1951 Velitelství taktického letectva
01.06.1951-01.01.1953 18. letecká armáda
14.04.1952-01.01.1953 dočasně podřízeno: 315. letecká divize (bojová přepravní)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
27.06.1949-DD.07.1951 McCarty, Chester E. (Brigadier General)
DD.07.1951-DD.08.1951 Murphy, Sidney S. (Colonel)
DD.08.1951-06.12.1951 McCarty, Chester E. (Brigadier General)
06.12.1951-08.02.1952 Harrington, Robert E. (Lieutenant Colonel)
08.02.1952-14.04.1952 McCarty, Chester E. (Brigadier General)
14.04.1952-01.01.1953 Best, Philip H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1949-01.01.1953 403. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/403-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1953-t138749#452896Verze : 0
MOD