Main Menu
User Menu

366. taktické stíhací křídlo [1962-1991]

366th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
366. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
366th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.04.1962
Předchůdce:
Predecessor:
366. taktické stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
366. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.04.1962-08.05.1962 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
08.05.1962-12.07.1963 17. letecká armáda
12.07.1963-01.10.1964 12. letecká armáda
01.10.1964-20.03.1966 832. letecká divize
20.03.1966-01.04.1966 2. letecká divize
01.04.1966-27.06.1972 7. letecká armáda
27.06.1972-31.10.1972 13. letecká armáda
31.10.1972-01.07.1975 832. letecká divize
01.07.1975-DD.MM.RRRR 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.05.1962-15.07.1963 Semoutiers-Montsaon, Chaumont-Semoutiers Air Base
15.07.1963-11.03.1966 Alamogordo, Holloman AFB
20.03.1966-10.10.1966 Phan Rang AB
10.10.1966-27.06.1972 Da Nang AB
27.06.1972-31.10.1972 Takhli, Takhli Royal Thai Air Force Base
Velitel:
Commander:
30.04.1962-07.05.1962 -, - (-)
08.05.1962-12.03.1964 Coward, James S. (Colonel)
12.03.1964-16.03.1964 Weart, George S. (Colonel)
16.03.1964-07.07.1965 Collins, Frank J. (Colonel)
07.07.1965-15.07.1965 Weart, George S. (Colonel)
15.07.1965-DD.05.1966 Talbott, Carlos M. (Colonel)
DD.05.1966-10.10.1966 Weart, George S. (Colonel)
10.10.1966-20.03.1967 Rankin, Allan P. (Colonel)
20.03.1967-27.05.1967 Bolt, Jones E. (Colonel)
27.05.1967-19.12.1967 Maloy, Robert W. (Colonel)
19.12.1967-17.01.1968 Meier, Clifford H. (Colonel)
17.01.1968-02.01.1969 Watson, Paul C. (Colonel)
02.01.1969-01.10.1969 Roberts, John W. (Brigadier General)
01.10.1969-19.09.1970 Secino, Joseph C. (Colonel)
19.09.1970-18.02.1971 Perry, Daniel C. (Colonel)
18.02.1971-07.07.1971 Spalding, John R. Jr (Colonel)
07.07.1971-22.03.1972 Sawyer, Julian D. (Colonel)
22.03.1972-31.10.1972 Rutter, George W. (Colonel)
31.10.1972-15.05.1973 Clark, Lynwood E. (Colonel)
15.05.1973-12.07.1974 Leaf, Howard W. (Brigadier General)
12.07.1974-02.06.1976 Parsons, Robert K. (Colonel)
02.06.1976-08.01.1977 Huser, Samuel (Colonel)
08.01.1977-17.07.1978 Pickitt, John L. (Colonel)
17.07.1978-11.08.1980 Christiansen, Von R. (Colonel)
11.08.1980-02.07.1981 Holmes, Jerry D. (Colonel)
02.07.1981-26.10.1982 Coleman, Earnest L. (Colonel)
26.10.1982-10.04.1984 Eastburn, Loren D. (Colonel)
10.04.1984-16.12.1985 Armstrong, Malcolm B. (Colonel)
16.12.1985-14.08.1987 Sammer, Dennis C. (Colonel)
14.08.1987-24.03.1989 Hellier, Richard G. (Colonel)
24.03.1989-25.07.1991 Andrews, Victor C. (Colonel)
25.07.1991-01.10.1991 Hinton, William S. Jr (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/366-takticke-stihaci-kridlo-1962-1991-t138725#452872Verze : 0
MOD