Main Menu
User Menu

347. taktické stíhací křídlo [1975-1991]

347th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
347. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
347th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.09.1975
Předchůdce:
Predecessor:
347. taktické stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
347. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.09.1975-01.10.1991 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
30.09.1975-17.08.1976 Cass, Robert L. (Colonel)
17.08.1976-05.10.1978 Gregory, Jack I. (Colonel)
05.10.1978-30.08.1979 Tolbert, William T. (Colonel)
30.08.1979-04.08.1981 Hosmer, Bradley C. (Colonel)
04.08.1981-31.05.1983 Vosika, Eugene L. (Colonel)
31.05.1983-13.02.1985 Hermes, Harald G. (Colonel)
13.02.1985-09.06.1986 Glosson, Buster C. (Colonel)
09.06.1986-02.06.1988 Oakes, David (Colonel)
02.06.1988-20.07.1990 Prater, Gladstone J. Jr (Colonel)
20.07.1990-01.10.1991 Esmond, Marvin R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/347-takticke-stihaci-kridlo-1975-1991-t138707#452854Verze : 0
MOD