Main Menu
User Menu

312. taktické stíhací křídlo [1957-1959]

312th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
312. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
312th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1957
Předchůdce:
Predecessor:
312. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
18.02.1959
Nástupce:
Successor:
Křídlo stíhacích a bitevních systémů
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1957-01.10.1957 9. letecká armáda
01.10.1957-08.10.1957 18. letecká armáda
08.10.1957-18.02.1959 832. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1957-18.02.1959 Clovis, Cannon AFB
Velitel:
Commander:
01.07.1957-08.10.1957 Momyer, William M. (Brigadier General)
08.10.1957-14.10.1957 Miller, James M. (Lieutenant Colonel)
14.10.1957-15.11.1957 Blood, Arlie J. (Colonel)
15.11.1957-06.12.1957 Ryan, Richard L. (Lieutenant Colonel)
06.12.1957-02.09.1958 Blood, Arlie J. (Colonel)
02.09.1958-18.02.1959 Meyers, Gilbert L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/312-takticke-stihaci-kridlo-1957-1959-t138675#452822Verze : 1
MOD