Main Menu
User Menu

308. strategické raketové křídlo (střel Titan) [1961-1987]

308th Strategic Missile Wing (ICBM-Titan)

     
Název:
Name:
308. strategické raketové křídlo (střel Titan)
Originální název:
Original Name:
308th Strategic Missile Wing (ICBM-Titan)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.11.1961
Předchůdce:
Predecessor:
308. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
18.08.1987
Nástupce:
Successor:
Křídlo protizemní munice
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.11.1961-01.04.1962 Velitelství strategického letectva
01.04.1962-01.01.1970 825. letecká divize
01.01.1970-31.03.1970 42. letecká divize
31.03.1970-30.06.1971 17. strategická letecká divize
30.06.1971-01.04.1973 12. strategická raketová divize
01.04.1973-01.12.1982 42. letecká divize
01.12.1982-18.08.1987 19. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1962-18.08.1987 Jacksonville, Little Rock AFB
Velitel:
Commander:
29.11.1961-31.03.1962 -, - (-)
01.04.1962-11.06.1962 Sullivan, Charles P. (Colonel)
11.06.1962-01.07.1965 Davidson, Collier H. (Colonel)
01.07.1965-28.08.1966 Sullivan, Charles P. (Colonel)
28.08.1966-22.08.1969 Vivian, Edward A. (Colonel)
22.08.1969-06.07.1971 Moine, Don C. La (Colonel)
06.07.1971-01.09.1972 Bifford, William E. (Colonel)
01.09.1972-27.04.1973 Axelsen, Max M. (Colonel)
27.04.1973-15.07.1974 Bailey, Edward D. (Colonel)
17.11.1975-17.03.1978 Morgan, Joe P. (Colonel)
17.03.1978-10.06.1980 Marsh, Gary E. (Colonel)
10.06.1980-01.01.1970 Moser, John T. (Colonel)
01.01.1970-14.07.1982 Bishop, Ronald J. Jr (Colonel)
14.07.1982-03.08.1984 Leach, Jack A. (Colonel)
03.08.1984-09.06.1986 Chambers, John E. (Colonel)
09.06.1986-18.08.1987 Greene, Albert R. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/308-strategicke-raketove-kridlo-strel-Titan-1961-1987-t138664#452811Verze : 1
MOD