Main Menu
User Menu

305. bombardovací křídlo, střední [1950-1970]

305th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
305. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
305th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1970
Nástupce:
Successor:
305. křídlo pro doplňování paliva za letu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.01.1951-10.02.1951 2. letecká armáda
10.02.1951-01.06.1959 6. letecká divize
04.09.1953-05.12.1953 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
03.11.1955-08.01.1956 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
07.01.1957-08.03.1957 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
01.06.1959-15.07.1959 2. letecká armáda
15.07.1959-01.01.1961 17. letecká divize
01.01.1961-01.09.1964 19. letecká divize
01.09.1964-01.01.1970 825. strategická letecká divize
Dislokace:
Deployed:
02.01.1951-01.06.1959 Tampa, MacDill AFB
01.06.1959-01.01.1970 Bunker Hill, Bunker Hill Air Force Base
Velitel:
Commander:
02.01.1951-17.07.1954 Vandevanter, Elliott Jr (Colonel)
17.07.1954-14.02.1956 Wilson, James F. (Colonel)
14.02.1956-27.06.1956 Kurtz, Frank A. (Colonel)
27.06.1956-24.02.1958 Bleyer, Julian M. (Colonel)
18.11.1963-01.01.1970 Carlton, Paul K. (Brigadier General)
01.01.1970-DD.06.1966 Johnson, Gerald W. (Brigadier General)
DD.06.1966-24.07.1967 Fry, Howard J. (Colonel)
24.07.1967-15.07.1968 Voightmann, Frank L. (Colonel)
15.07.1968-01.01.1970 Robertson, Hugh B. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.01.1951-16.01.1952 305. bombardovací skupina (střední)
02.01.1951-10.02.1951 305. skupina údržby a zásobování
14.02.1952-16.06.1952 305. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/305-bombardovaci-kridlo-stredni-1950-1970-t138658#452805Verze : 1
MOD