Main Menu
User Menu

303. bombardovací křídlo, střední [1951-1964]

303rd Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
303. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
303rd Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.08.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.06.1964
Nástupce:
Successor:
303. taktické raketové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.09.1951-16.06.1952 36. letecká divize
16.06.1952-15.03.1960 36. letecká divize
05.10.1952-06.11.1952 dočasně podřízeno : 5. letecká divize
04.03.1954-05.06.1954 dočasně podřízeno : 7. letecká divize
04.07.1956-04.10.1956 dočasně podřízeno : 3. letecká divize
05.04.1958-04.07.1958 dočasně podřízeno : 3. letecká divize
15.03.1960-01.06.1962 12. letecká divize
01.06.1962-15.06.1964 12. strategická letecká divize
Dislokace:
Deployed:
04.09.1951-15.06.1964 Tucson, Davis-Monthan AFB
Velitel:
Commander:
04.09.1951-09.10.1951 Knorre, Frederick J. Jr (Colonel)
09.10.1951-14.02.1952 Wade, David (Colonel)
14.02.1952-26.01.1953 Hester, John K. (Colonel)
26.01.1953-30.03.1953 Wetzel, Manford J. (Colonel)
30.03.1953-12.06.1954 Hester, John K. (Colonel)
12.06.1954-19.11.1954 Wrigglesworth, William J. (Colonel)
19.11.1954-25.08.1956 Saunders, Donald W. (Colonel)
25.08.1956-08.12.1956 Dalton, Lloyd H. Jr (Colonel)
08.12.1956-06.10.1958 Jones, William W. (Colonel)
06.10.1958-01.11.1958 McConnell, Landon E. (Colonel)
01.11.1958-01.01.1962 Bacon, William C. (Colonel)
01.01.1962-15.06.1964 Rogers, Max W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.09.1951-16.06.1952 303. bombardovací skupina (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/303-bombardovaci-kridlo-stredni-1951-1964-t138654#452801Verze : 0
MOD