Main Menu
User Menu

301. taktické stíhací křídlo [1972-1992]

301st Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
301. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
301st Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.05.1972
Předchůdce:
Predecessor:
301. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1992
Nástupce:
Successor:
301. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1972-08.10.1976 ?
08.10.1976-DD.MM.1985 10. letecká armáda (záložní)
DD.MM.1985-DD.MM.RRRR 10. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1972-31.12.1972 -, - (-)
01.01.1973-15.05.1978 Taylor, John E. Jr (Brigadier General)
15.05.1978-01.04.1983 Scheer, Roger P. (Brigadier General)
01.04.1983-16.05.1983 Bales, Daly R. Jr (Colonel)
16.05.1983-30.06.1987 Erwin, Ralph D. (Brigadier General)
30.06.1987-01.02.1992 Lawson, William H. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1972-25.03.1973 507. taktická stíhací skupina
17.10.1975-01.10.1982 507. taktická stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/301-takticke-stihaci-kridlo-1972-1992-t138644#452791Verze : 1
MOD